Jesteśmy częścią Niepodległej 1918-2018

Uroczystość poświęcenia Gmachu Chemii oraz otwarcie Zakładu Chemii Nieorganicznej Uniwersytetu Warszawskiego (Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego) przy ulicy Wawelskiej 17 w Warszawie

Uczestnicy uroczystości. Widoczni m.in. dziekan wydziału teologii katolickiej ks. dr Piotr Chojnacki (przemawia), prezydent Ignacy Mościcki (siedzi na pierwszym planie), adiutant prezydenta RP major Józef Hartman (stoi za prezydentem), siedzą w pierwszym rzędzie od prawej: wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski, minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego Wojciech Świętosławski, minister przemysłu i handlu Antoni Roman. W głębi z lewej przy kaloryferze siedzi zastępca komendanta miasta płk Edward Czuruk.

(Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)

Data publikacji: 08 listopada 2018

Data ostatniej modyfikacji: 13 listopada 2018